Ana Sayfa Muhasebe Binek araç KDV KKEG’si geçici vergi beyannamesinde ayrıca gösterilecek mi?

  Binek araç KDV KKEG’si geçici vergi beyannamesinde ayrıca gösterilecek mi?

  114
  0

  Binek araçlarla ilgili gider kısıtlaması kapsamında KKEG kayıtlarına alınan %30 tutarın indirilemeyen KDV tutarı GEÇİCİ VERGİ BEYANNAMESİNDE, KDV KANUNU 30/D MADDESİNE göre indirilemeyecek KDV satırında ayrıca mı gösterilmelidir?

  %30 tutarın indirilemeyen KDV tutarı GEÇİCİ VERGİ BEYANNAMESİNDE, KDV KANUNU 30/D MADDESİNE göre indirilemeyecek KDV satırında ayrıca GÖSTERİLMEZ.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikYurt dışından geçici ithalat ile Türkiye’ye getirilen ekipman kullanımının faturası için KDV ve stopaj olacak mı?
  Sonraki İçerikAvukatlık sözleşmelerinin damga vergisi brüt tutardan mı yoksa net tutardan mı hesaplanmalıdır?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz