Ana Sayfa Muhasebe Yatırımcının Önemli Etkinliğe Sahip Olması Nasıl Açıklanır?

  Yatırımcının Önemli Etkinliğe Sahip Olması Nasıl Açıklanır?

  1674
  0

  Önemli etkinlik: Yatırım yapılan ortaklığın finansal ve yatırım politikalarına katılma gücüdür.

  Bir yatırımcı, yatırım yaptığı ortaklıkta %20 veya daha fazla oy gücüne sahip olması halinde o yatırımcı önemli etkinliğe sahiptir ve o işletmenin politikalarının planlarının belirlenmesinde önemli bir etkinliğe sahip olduğu varsayılır.

  a- İlgili şirketin yönetim kurulu veya eşdeğer kurullarında temsil edilme
  b- Politikaların saptanmasına katılma
  c- Yatırımcı ile iştirak arasında önemli ilişkiler olması halinde yatırımcının önemli etkinliğe sahip olduğu söylenebilir.

  Tarih: 11 Ocak 2017

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi,  gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikYMM Tasdik Zorunluluğu – 2019
  Sonraki İçerikAvrupanın En Kirli Ülkeleri Hangileri?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz