Ana Sayfa SGK Yabancılar sınır kapılarından hangi belgelerle giriş-çıkış yapabilir?Yabancılar sınır kapılarından hangi belgelerle giriş-çıkış...

Yabancılar sınır kapılarından hangi belgelerle giriş-çıkış yapabilir?Yabancılar sınır kapılarından hangi belgelerle giriş-çıkış yapabilir?

844
0

Yabancılar sınır kapılarından hangi belgelerle giriş-çıkış yapabilir?

 Yabancılar; sınır kapılarından, geçerli pasaport veya pasaport yerine geçen bir belgeyle, belge kontrolünden geçtikten sonra giriş-çıkış işlemi yapabilir. Ancak 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren; vize, vize muafiyeti veya ikamet izin süresinin bitiminden itibaren en az altmış gün süreli pasaport veya pasaport yerine geçen belgesi olmayanların girişlerine izin verilmeyecektir.


Kaynak:Göç İdare Genel Müdürlüğü
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

 

 

Önceki İçerikPersonele verilen yemek çekleri SGK primine tabi midir?
Sonraki İçerikDövizli Sözleşme, Kira Kontratı yasağı soru-cevap – 13 Eylül 2018

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz