Ana Sayfa Vergi Vergi İndirimi Yolda!!!

  Vergi İndirimi Yolda!!!

  1460
  0

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı ardından bazı açıklamalarda bulundu.

  Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, birçok işvereni ilgilendiren vergi indiriminden faydalanabilmeleri için, geçmiş dönemlerde vergilerini eksiksiz ve vaktinde ödeyen mükellefler için Kurumlar Vergisi ve Gelir Vergisinde %5’e kadar indirim yapılabileceğini belirtti.

  İndirimden faydalanmak isteyen işverenlerin; yaklaşık 3 ya da 5 yıl olarak geçmişe yönelik beyannamelerini süresinde vermiş, her beyannamesini süresinde ödemiş, geçmişte bakıldığında her hangi bir vergi incelemesi sonunda bir vergi tarh edilmemiş olması gibi kriterlere dikkat edilecek.

  Kaynak: Resmi Gazete

  Tarih: 10 Şubat 2017

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi,  gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikAvrupada Cep Telefonu Dolaşım Ücreti Kalkıyor mu?
  Sonraki İçerikPetrol Üreticileri Kime Karşı Güç Birliği Yapıyor?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz