Ana Sayfa Ekonomi Türk Vatandaşı Olmak Artık Çok Kolay

Türk Vatandaşı Olmak Artık Çok Kolay

1001
0

Türk Vatandaşlığı Almak Artık Çok Kolay

Resmi gazetede yayımlanan yeni düzenlemeye göre; yabancıların Turkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması için gerekli olan sabit sermaye 2 milyon dolardan 500 bin dolara düşürüldü.

Ayrıca türkiye’de gayrimenkul sahibi yabancıların vatandaşlığa geçişi için gereken asgari taşınmaz bedeli de, 1 milyon dolardan 250 bin dolara çekilmiş oldu.

İlgili yönetmelik için tıklayınız.


Kaynak:Resmi Gazete-19.09.2018
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Önceki İçerikE-ticaret devi Amazon İstanbul merkezini açtı
Sonraki İçerikKuzey Kore’den nükleer silahsızlanmada yeni adım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz