Ana Sayfa Muhasebe Şirket personeline ödenen yüksek lisans bedeli gider yazılabilir mi?

  Şirket personeline ödenen yüksek lisans bedeli gider yazılabilir mi?

  2
  0

  Şirket personeline yüksek lisans yapması için 52.500TL banka havale yaptık. Üniversiteden fatura vs. evrak alamadık. Bu banka dekontunu muhasebemizde gider nasıl yazabiliriz?

  Ödemen tutar; banka dekontu ile çalışanın Ücretine eklenerek bordroda giderleştirilir (ayni ücret ödemesi).

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikSahibi vefat eden ve varislerinin reddi miras yaptığı işletmenin SMMM sözleşmesi GİB ve TÜRMOB üzerinden iptal edilmelidir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz