Ana Sayfa Muhasebe Serbest meslek erbabı mükelleflerin açtığı adi ortaklık firmasının DBS’deki defteri serbest meslek...

  Serbest meslek erbabı mükelleflerin açtığı adi ortaklık firmasının DBS’deki defteri serbest meslek defteri mi olacak?

  1
  0

  Fizyoterapi hizmetleri faaliyeti ile ilgili adi ortaklık açılışı yaptık. Ortaklar serbest meslek erbabı olarak açıldı. Adi ortaklık serbest meslek defteri mi olarak defter tutacak?

  Adi ortaklık; defter beyan sisteminden serbest meslek kazanç defteri tutacaktır.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikŞirket personeline ödenen yüksek lisans bedeli gider yazılabilir mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz