Ana Sayfa TTK Sermayenin ödendiğine dair raporda zamanaşımına uğrayan defterlerdeki bilgileri nasıl yazacağız?

  Sermayenin ödendiğine dair raporda zamanaşımına uğrayan defterlerdeki bilgileri nasıl yazacağız?

  32
  0

  Bir mükellefime sermaye artışı yapmak istiyoruz. Ancak geçmiş dönem defter tasdik bilgilerine ulaşamıyoruz. Sermayenin ödendiğinin tespiti raporuna defter bilgilerine ne yazmam gerekli?

  Bilindiği üzere TTK’ya göre zamanaşımı 10 yıldır.

  10 yıldan önce yapılan sermaye artırımı için; raporun ilgili bölümüne sermayenin artırıldığı yıla ait ticaret sicil gazetesi sayı ve tarihini içeren kısa bilgi verilmesi yeterli olacağı görüşündeyiz.

  Zamanaşımına uğramamış yıllara ait bilgilerin yazılması gerekir.

   

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikLimited şirketlerde genel kurul yapma mecburiyeti var mı?
  Sonraki İçerikCari hesap adat faizi ile ilgili kv ve KDV açısından kanun maddesini paylaşabilir misiniz?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz