Ana Sayfa Ülkeler Rusların Reel Gelirleri Azaldı!

Rusların Reel Gelirleri Azaldı!

1287
0

Rusların reel gelirlerinin Mart ayında yıllık anlamda %2,5 oranında, yılın ilk çeyreğinde ise %0,2 oranında azaldığı bildirildi.

Rusya Federal İstatistik Kurumu (Rosstat) resmi sayfasından yapılan açıklamada, Mart ayı içinde Rusların nominal gelirleri önceki yılın aynı dönemine göre %1,9 artarak 29 627 rubleye vardı.

Ortalama maaş ise 2017 yılının Mart ayında %5,8 artışla 37 640 rubleye ulaştığı tespit edildi. Reel açıdan ise maaşta kaydedilen artış önceki yılın aynı dönemine kıyasla %1,5 düzeyinde bulunuyor.

Kaynak: gazetem.ru

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Önceki İçerikRusya’da Sanayi Üretimi Yükselişe Geçti!
Sonraki İçerikRusya Gerçekleri: Krizde Kozmetik Harcamaları Arttı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz