Ana sayfa Ülkeler Rusya’da Sanayi Üretimi Yükselişe Geçti!

Rusya’da Sanayi Üretimi Yükselişe Geçti!

1526
0

Rusya Federal İstatistik Servisi (Rosstat) verilerine göre, ülkede sanayi üretimi şubat ayında yaşanan 2,7%’lik düşüşün ardından martta yıllık bazda 0,8% arttı.

Bu yılın ilk çeyreğinde yıllık bazda %0,1 oranında artan sanayi üretimi, mevsimsel etkilerden arındırılmış olarak mart ayında %1,2 yükseldi.

Rusya’nın sanayi üretimi aylık bazda ise martta bir önceki aya kıyasla %12,7 oranında artarken, imalat sanayi aynı dönemde aylık bazda eksi %5,1‘den %1‘e çıktı.

Kaynak: Rus Türk İşadamları Birliği – RTİB

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here