Ana Sayfa Duyurular Mücbir Sebep Halinin Sona Erdiği Yerlerde Defterlerin Kapanış Onay Süreleri: 31 Temmuz...

Mücbir Sebep Halinin Sona Erdiği Yerlerde Defterlerin Kapanış Onay Süreleri: 31 Temmuz 2017 Pazartesi

1375
0

Ticari Defterlere İlişkin Tebliğ’de değişiklik yapılarak mücbir sebep halinin ilan edildiği yerlerde, defterlerin kapanış onay süreleri, mücbir sebebin sona erdiği tarihi takip eden ayın sonundan ikinci ayın sonuna uzatılmıştır.

7020 sayılı Kanunun 5’inci maddesinin 1’inci fıkrası uyarınca; Maliye Bakanlığınca Van İlinin tamamı, Ağrı İli Patnos ve Bitlis İli Adilcevaz İlçelerinde 23.10.2011 tarihi itibarıyla ilan edilen mücbir sebep hâli, mücbir sebep hâli devam eden tüm mükellefler bakımından, 7020 sayılı Kanunun yayımlandığı ayın son günü olan 31.05.2017 tarihinde herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın kendiliğinden sona ermiştir.

Bu kapsamda; 31.05.2017 tarihi itibariyle mücbir sebep hali sona eren Van İlinin tamamı, Ağrı İli Patnos ve Bitlis İli Adilcevaz İlçelerinde Türk Ticaret Kanunu hükümlerine göre fiziki ortamda tutulan yevmiye defterlerinin kapanış onay süreleri 31 Temmuz 2017 Pazartesi günü sonuna kadar uzatılmıştır.11

“Ticari Defterlere İlişkin Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ” tam metni için tıklayınız…

Kaynak: Resmi Gazete

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Önceki İçerik2017 Yılı Haziran Ayında Ekonomik Güven Endeksi 98,9 Oldu!
Sonraki İçerikİhracat İşlemlerinde E-Fatura Dönemi Başladı!!!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz