Ana Sayfa Duyurular Mikro İşletme hadleri, Küçük işletme hadleri ve Orta büyüklükteki işletme hadleri yeniden...

Mikro İşletme hadleri, Küçük işletme hadleri ve Orta büyüklükteki işletme hadleri yeniden belirlendi

174
0

Mikro işletme:

Yıllık çalışan sayısı on kişiden az olan ve yıllık net satış hasılatı veya mali bilançosundan herhangi biri on milyon Türk Lirasını aşmayan işletmelerdir.

 

Küçük işletme:

Yıllık çalışan sayısı elli kişiden az olan ve Yıllık net satış hasılatı veya mali bilançosundan herhangi biri yüz milyon Türk Lirasını aşmayan işletmelerdir.

Orta büyüklükteki işletme:

Yıllık çalışan sayısı ikiyüz elli kişiden az olan ve yıllık net satış hasılatı veya mali bilançosundan herhangi biri beşyüz milyon Türk Lirasını aşmayan işletmelerdir.

Karar 25.5.2023 tarihinde yürürlüğe girmiştir. 

Karar’ın Resmi Gazete’deki ilanı aşağıdadır.


Kaynak: Resmi Gazete 25.5.2023 Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Önceki İçerikStopajlı kiralanan yer için yapılan alt kiralamalar için fatura mı düzenlenecek?
Sonraki İçerikMatrah Ve Vergi Artırımına Başvuru ve Ödeme Süresi 1’er Ay Uzatıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz