Ana Sayfa Vergi Mevcut dükkanın hemen karşısındaki yer kiralanırsa şube açmak mı gerekir?

  Mevcut dükkanın hemen karşısındaki yer kiralanırsa şube açmak mı gerekir?

  279
  0

  Ltd. mükellefim merkezin bulunduğu adresteki yerin karşısındaki dükkanı da kiralamış durumdadır. Bu durumda şube açılışı mı yapmam gerekiyor?

  Şube açılışı yapılacak. Aynı caddede olmasının önemi yok. Merkez dışındaki her yer şubedir.


  Sonradan kiralanan yer tapu veya belediye kayıtlarında bağımsız bölümse bitişik, alt kat, üst kat vb olsa da kullanım amacına göre, şube, depo, atölye, mağaza olarak ek iş yeri açılışı yapılmalıdır


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikGünlük Z raporu en geç hangi saatte alınır?
  Sonraki İçerikNihai tüketiciden nakliye firmasına alınan kamyon için gider pusulası düzenlenecek mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz