Ana Sayfa Muhasebe Leasing muhasebe kaydı nasıl olmalıdır?

  Leasing muhasebe kaydı nasıl olmalıdır?

  Leasing muhasebe kaydı örnekleri

  117
  0

  Leasing ile hususi araç alımında muhasebe kaydı nasıl olmalı?

  Aşağıdaki linkte bulunan uygulamayı inceleyiniz.

  Örnekteki %18 olarak kullanılan KDV oranı, 10 Temmuz 2023 tarihinden itibaren %20 olmuştur. Bu hususu dikkate almanızı hatırlatırız.

  https://www.burganleasing.com.tr/Sites/1/upload/files/Leasing_Ornek_Muhasebe-18.pdf

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikYanlış yapılan kira gider kaydı nasıl düzeltilir?
  Sonraki İçerikAmortisman listesinde faydalı ömürleri yer almayan sabit kıymetlerin oranı içi GİB’den yazılı bilgi talep edilmelidir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz