Ana Sayfa Muhasebe Amortisman listesinde faydalı ömürleri yer almayan sabit kıymetlerin oranı içi GİB’den yazılı...

  Amortisman listesinde faydalı ömürleri yer almayan sabit kıymetlerin oranı içi GİB’den yazılı bilgi talep edilmelidir.

  92
  0

  Özel güvenlik şirketleri ve benzer firmalar için silah ve diğer ateşli ekipmanlara ilişkin faydalı ömür bilgisine erişemedim.

  Amortisman listelisini inceleyiniz. Listesinde amortisman oranı bulunmayan ATİK’ler için GİB’den yazılı olarak oran talep etmeniz gerekiyor.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikLeasing muhasebe kaydı nasıl olmalıdır?
  Sonraki İçerikStok affından yararlanılan mallar için KDV iadesi talep edilebilir mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz