Ana Sayfa Vergi Stok affından yararlanılan mallar için KDV iadesi talep edilebilir mi?

  Stok affından yararlanılan mallar için KDV iadesi talep edilebilir mi?

  Stok affından yararlanılan mallara ait KDV iadesi talep edilemez.

  136
  0

  7440 sayılı Kanunun 6/1-c Maddesine Göre beyan ettiğimiz stok girişleri mevcut. Demir çelik satışlarımızda tevkifat vardır %50. KDV beyannamesinde devreden KDV’miz vardır. Yaptığımız demir çelik tevkifatlı satışlarla ilgili olarak KDV tevkifatı iadesi alabilir miyiz? (stok affından girişli emtia satışları dahil)

  Stok affından yararlanılan mallara ait KDV iadesi talep edilemez.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikAmortisman listesinde faydalı ömürleri yer almayan sabit kıymetlerin oranı içi GİB’den yazılı bilgi talep edilmelidir.
  Sonraki İçerikYoutube videolarında yer verilecek tanıtımlar için fatura düzenlenecek mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz