Ana Sayfa Muhasebe KOSGEB’ten makine için alınan teşvik muhasebe kaydı nasıl olmalıdır, Makine için amortisman...

  KOSGEB’ten makine için alınan teşvik muhasebe kaydı nasıl olmalıdır, Makine için amortisman ayrılacak mı? Teşvik için gelir kaydı mı yapmak gerekir?

  124
  0

  KOSGEB’ten makine için alınan teşvik kaydı nasıl olmalıdır, Makine için amortisman ayrılacak mı? Teşvik için gelir kaydı mı yapmak gerekir?

  1- Normal amortisman kaydı yapılır.
  2- Alınan Teşvik geliri 602 hesaba yazılır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikYakını vefat eden meslek mensubuna beyannameler için kaç gün süre verilir?
  Sonraki İçerikYabancı para cinsinden ödeme alabiliyor muyuz yoksa ödemeyi Türk Lirası olarak almak zorunda mıyız?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz