Ana Sayfa Vergi Yabancı para cinsinden ödeme alabiliyor muyuz yoksa ödemeyi Türk Lirası olarak almak...

  Yabancı para cinsinden ödeme alabiliyor muyuz yoksa ödemeyi Türk Lirası olarak almak zorunda mıyız?

  146
  0

  01.04.2023 tarihinde döviz kurunu da faturaya yazmak suretiyle dövizli fatura kestik. Alıcı firma fatura ödemesini yabancı para cinsinden yapmak istiyor. Yabancı para cinsinden ödeme alabiliyor muyuz yoksa ödemeyi Türk lirası olarak almak zorunda mıyız?

  Tahsilat TL olarak yapılır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikKOSGEB’ten makine için alınan teşvik muhasebe kaydı nasıl olmalıdır, Makine için amortisman ayrılacak mı? Teşvik için gelir kaydı mı yapmak gerekir?
  Sonraki İçerikGünlük kiralama yapılması durumunda binek oto gider yazma sınırı nedir ve nasıl hesaplanır?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz