Ana Sayfa Çalışma Hayatı KOSGEB Ve Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı Ortak Projede İşbirliği Yapıyor…

  KOSGEB Ve Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı Ortak Projede İşbirliği Yapıyor…

  1378
  0

  KOSGEB ve Japonya uluslararası İşbirliği Ajansı, ‘’JICA Projesi – Enerji Verimliliği’’ kapsamında KOBİ’lerin önemli ihtiyaçlarından biri olan enerji tüketimine katkı sağlayacak yeni bir çalışma başlatıldı.
  Bu proje kapsamında 6 ilde pilot uygulaması yapılacak.
  KOSGEB, KOBİ’lerin verimli enerji ihtiyacına ilişkin Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) ile işbirliği yapacak.

  KOBİ’lerde Enerji Verimliliği Projesi kapsamında elde edilen dddeneyimlerin uygulanabilmesi ve işletmelerin enerji konusundaki ihtiyaçlarının belirlenebilmesi için KOSGEB AB ve Dış İlişkiler Daire Başkanlığı çalışmalara başladı. Bu amaçla KOSGEB JICA’nın Türkiye Masası ile uzun süredir enerji alanında görüşmekteydi.

  KOSGEB personelinin görev aldığı iş birliği çalışmaları JICA Projesi Enerjisi Verimliliği Proje Ekibi tarafından seçilen ve etüt çalışmalarının yapılacağı illerimiz;

  – Ankara
  – İzmir
  – Antalya
  – Mersin
  – Bursa
  – Kocaeli’dir.

  Önce Ankara Başkent Organize Sanayi Bölgesinde bir döküm işletmesinde ön etüt çalışması gerçekleştirildi.

  Kaynak: KOSGEB

  Tarih: 29 Ocak 2017

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerik2016 Yılında Bağımsız Denetim Yaptırmalı mısınız?
  Sonraki İçerikTürk Lirası Dışındaki Başvurular Geçersiz Sayılacak!!!

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz