Ana Sayfa Ülkeler İtalyan Hükümeti Banka Tasfiyeleri ile ilgili Kararını Açıkladı!

İtalyan Hükümeti Banka Tasfiyeleri ile ilgili Kararını Açıkladı!

1181
0

İtalyan hükümeti Pazar günü yaptığı toplantıda aldığı kararla batma tehlikesiyle karşı karşıya olan Veneto Banca ve Popolare di Vicenza adlı bankaların tasfiyesine karar verdi.

Buna göre ülkenin en ünlü bankası olan Intesa Sanpaolo, söz konusu iki kurumun kar getiren varlıklarını satın alacak. İtalyan devletiyse batık kredi ve borç yapılanması giderlerini ödeyecek.

Buna göre toplam sermaye açıkları 6.4 milyar Euro’yu bulan iki bankaya devlet ilk aşamada 5.2 milyar Euro ödeyecek. Bu yardımlar yetmezse devlet yardımı olası kayıplara ve riske göre toplamda 17 milyar Euro’ya kadar çıkabilecek.

Kaynak: Euronews

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Önceki İçerikTurquality Destek Programı Kapsamında Hibe Niteliğinde Alınan Tutarlar Gelir Kaydedilebilir mi?
Sonraki İçerikKümes Hayvancılığı Üretimi, Mayıs 2017

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz