Ana Sayfa Vergi İş makinasının operatörü ile birlikte kiralanması hizmeti için düzenlenen fatura KDV tevkifatına...

    İş makinasının operatörü ile birlikte kiralanması hizmeti için düzenlenen fatura KDV tevkifatına tabii midir?

    253
    0

    İş makinasının operatörü ile birlikte kiralanması hizmeti için düzenlenen fatura KDV tevkifatına tabii midir? Fatura içerisinde ayrı ayrı iş makinası kirası ve operatör iş gücü hizmeti belirtilirse yalnızca iş gücü temini hizmeti için mi tevkifat uygulanır?

    Faturada iş makinası kirası ve operatör iş gücü hizmeti ayrı ayrı belirtilirse yalnızca iş gücü temini hizmeti için mi tevkifat uygulanır. Oran 9/10

     

     

     

     


    Kaynak: İSMMMO
    Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


    Önceki İçerikEv hizmetlerinde çalışanlar kıdem tazminatı alabilir mi?
    Sonraki İçerikEmekli olduktan sonra SGDP’li olarak çalışanlara istirahat parası ödenmez

    CEVAP VER

    Lütfen yorumunuzu giriniz!
    Lütfen isminizi buraya giriniz