Ana Sayfa Ülkeler İngiltere Merkez Bankası’ndan Bankalara Çağrı!

İngiltere Merkez Bankası’ndan Bankalara Çağrı!

1264
0

İngiltere Merkez Bankası sermaye artırımı için ülkedeki bankalara çağrıda bulundu.

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney, ülkede yakın gelecekte baş gösterecek olası risklere karşı bankaların sermaye seviyelerini arttırması gerektiğini söyledi.

Finansal Politika Komitesi’nde konuşan Carney, finansal istikrarın 2008’den bu yana güçlendiğini, fakat tüketici kredilerindeki büyümenin ve Brexit sürecinin temel risk olarak görüldüğünü dile getirdi.

Carney, risklere önlem olarak da İngiliz bankalarının sermaye seviyelerinin önümüzdeki 18 ay içerisinde 11,4 milyar sterline çıkarılmasının planlandığını açıkladı.

Kaynak: : Euronews

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Önceki İçerikKamu İşçilerinin Zam Oranı Belli Oldu!!!
Sonraki İçerikİtalya Banka Kurtarma Paketine Tüketici Tepkisi!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz