Ana Sayfa Basından Kamu İşçilerinin Zam Oranı Belli Oldu!!!

Kamu İşçilerinin Zam Oranı Belli Oldu!!!

1565
0

Başbakan Binali Yıldırım, bugün Çankaya Köşkü’nde, Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü imza töreninden sonra kamu işçilerine verilecek zam oranını açıkladı. Yaklaşık 200 bin kamu işçisini ilgilendiren toplu iş sözleşmesi bugün imzalandı. Yapılan törende Başbakan Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu ve Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Başkanı Atalay yer aldı.

Başbakan Yıldırım, 2017 yılı için zam oranı, ilk 6 ayda %7,5; ikinci 6 ayda %5 şeklinde olacağını ve 2018 yılında ise zam oranının ilk ve ikinci altı ay için %3,5 olacağını açıkladı.

Memur ve işçi taban ücretlerinin de eşitlendiğini açıklayan Yıldırım yapılan bu toplu iş sözleşmesinin 2017-2018 yıllarını kapsadığını ifade etti. Ayrıca ilk yıl ve ikinci yılda gerçekleşen enflasyona göre ayarlama da yapılacağını söyledi.

Başbakan, ek ödenek bir sefere mahsus olmak üzere 500-TL’den 750-TL’ye yükseltilmiş olup, %50 oranında bir artış gerçekleştirdikleri, ayrıca brüt çıplak ücreti 3 bin TL’nin altında olan işçilere 90 lira ilave artış yapıldığını belirtti.

Kaynak: Başbakanlık – Basın Açıklaması

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Önceki İçerikTTK’ya Göre “Haksız Rekabet” Nedir?
Sonraki İçerikİngiltere Merkez Bankası’ndan Bankalara Çağrı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz