Ana Sayfa Ekonomi Avusturya’nın 2017 Yılı Ocak Dönemi Dış Ticaret Rakamları!

  Avusturya’nın 2017 Yılı Ocak Dönemi Dış Ticaret Rakamları!

  1266
  0

  Avusturya İstatistik Kurumu geçici dış ticaret verilerine göre, 2017 yılı Ocak döneminde Avusturya 11,40 milyar Euro ihracat, 11,56 milyar Euro ithalat gerçekleştirmiştir. Bu itibarla, bir önceki yılın aynı dönemine göre Avusturya’nın genel ihracatı %18,4 oranında gerilerken, genel ithalatı ise %11,2 oranında artmıştır.

  Aynı dönemde, Avusturya’nın Türkiye’den ithalatı 117,83 milyon Euro, Türkiye’ye ihracatı ise 86,60 milyar Euro olmuştur. Bu itibarla, bir önceki yılın aynı dönemine göre toplamda Avusturya’nın Türkiye’den ithalatında %6,4 artış kaydedilirken, Avusturya’nın Türkiye’ye ihracatında ise %13,6 artış gerçekleşmiştir. Aynı dönemde, Avusturya’nın Türkiye’den ithalatı toplam ithalatının %1,0’ ini, Türkiye’ye yaptığı ihracat ise toplam ihracatının %0,8’ini oluşturmuştur.

  Kaynak: Statistik Austria – Viyana Ticaret Müşavirliği

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikKaradağ’da Yüksek Ekonomik Büyüme Beklentisi!
  Sonraki İçerikSanayi Ciro Endeksi, Şubat 2017

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz