Ana Sayfa Ülkeler Karadağ’da Yüksek Ekonomik Büyüme Beklentisi!

Karadağ’da Yüksek Ekonomik Büyüme Beklentisi!

1324
0

Karadağ Merkez Bankası Başkanı, Karadağ ekonomisinde bu yıl, turizm ve enerji yatırımları ile otoyol inşaatı sayesinde %3,6 oranında büyüme beklendiğini belirtti.

Başkan, Merkez Bankası tahminlerine göre, bu yılki büyümenin %3,3 ve %3,8 arasında değişebileceğini büyük olasılıkla %3,6 seviyesinde olacağını sözlerine ekledi.

Dünya Bankası tahminlerine göre, Karadağ ekonomisinde bu yıl otoyol inşaatı ile birlikte, enerji sektöründeki yatırımlar ve bir dizi özel yatırım sayesinde %3,3‘lük bir büyüme görülecektir.

Ancak, Dünya Bankası, mevcut büyümenin, kamu finansmanlı yatırımlar ve tüketime dayanan sürdürülebilir olmayan bir modele dayandığını belirtmektedir.

Kaynak: MINA Karadağ Haber Ajansı – Podgoritsa Ticaret Müşavirliği

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Önceki İçerikAmazon Prime, İngiltere’de Büyümek İçin Bir Yol Buldu!
Sonraki İçerikAvusturya’nın 2017 Yılı Ocak Dönemi Dış Ticaret Rakamları!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz