Ana sayfa Ekonomi Avrupa Otomobil Satışları!

  Avrupa Otomobil Satışları!

  1343
  0

  AVRUPA OTOMOBİL SATIŞLARINDA SON VERİLER!

  Avrupa otomobil Üreticileri Birliği’nin son verilerine göre geçtiğimiz Ocak ayında Avrupa’da otomobil satışları % 10 arttı.

  Otomobil satış oranı %10 arttı. Yeni satılan araç sayısı 1 milyon 200 bine yükseldi.

  Ancak, Peugeot ve Citroen markalarını bünyesinde bulunduran PSA şirketler grubu ve Opel ve Vauxhall markalarını bünyesinde barındıran General Motors şirketler grubu Ocak ayında en az büyüme gösteren marka oldular.

  Ocak ayında Avrupa pazarında;

  • İspanya    %10,7
  • Fransa      %10,6
  • Almanya   %10,5
  • İtalya       %10,1 olarak kaydedilirken,
  • İngiltere  %2,9 ile en az büyümeyi gösteren ülke

  Kaynak: Euronews

  Tarih: 3 Mart 2017

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here