Ana Sayfa Muhasebe A.Ş sermaye artırımı olacak iç kaynaklardan geçmiş yıl karı sermayeye ilave olacak...

  A.Ş sermaye artırımı olacak iç kaynaklardan geçmiş yıl karı sermayeye ilave olacak sorum şu yıllık tan 6 ay geçti varlık tespit ve geçmiş yıl kar tespit raporlarını 30/06/2023 geçici mizanına göre yapabilir miyim?

  İç Kaynaklardan yapılacak sermaye artırımına ilişkin SMMM Raporu için bir önceki dönem geçici vergi beyannamesi için hazırlanan mizan dikkate alınabilir.

  53
  0

  A.Ş’de geçmiş yıl karı sermayeye ilave edilecektir. Buna göre sermaye artışı iç kaynaklardan yapılmış olacaktır. Özsermayenin   ve geçmiş yıl karlarının tespit raporlarını 30/06/2023 geçici vergi beyannamesi için hazırlanan mizana göre yapabilir miyim?

  Yapabilirsiniz.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikKağıt fatura yerine e-Arşiv Fatura düzenleme sınırının güncel tutarı nedir?
  Sonraki İçerikKıbrıs firmasına düzenlenecek faturada KDV hesaplanacak mı?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz