Ana Sayfa Vergi Kağıt fatura yerine e-Arşiv Fatura düzenleme sınırının güncel tutarı nedir?

  Kağıt fatura yerine e-Arşiv Fatura düzenleme sınırının güncel tutarı nedir?

  2023 için Vergi mükellefi olmayanlara (nihai tüketici için ) yapılan satışlar için 5.000 TL nın altındaki satışlara kağıt fatura düzenlenir.

  89
  0

  Kağıt fatura yerine e-arşiv fatura düzenleme sınırının güncel tutarı nedir? Ne kadardan sonra e-arşiv fatura düzenlenmek zorundadır?

  KAĞIT FATURA DÜZENLEME SINIRI:

  2023 için Vergi mükellefi olmayanlara (nihai tüketici için ) yapılan satışlar için 5.000 TL nın altındaki satışlara kağıt fatura düzenlenir.

  Vergi mükellefi olanlara ise 4.400 TL’nin altındaki satışlar için kağıt fatura düzenlenebilir.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikYurt dışındaki Türk vatandaşlarının hangi bilgileri yaşadıkları ülke ile paylaşılmaktadır?
  Sonraki İçerikA.Ş sermaye artırımı olacak iç kaynaklardan geçmiş yıl karı sermayeye ilave olacak sorum şu yıllık tan 6 ay geçti varlık tespit ve geçmiş yıl kar tespit raporlarını 30/06/2023 geçici mizanına göre yapabilir miyim?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz