Ana Sayfa İstatistik 2017 – Mart Ayında Kaç Kişi Kredi Kartı Borcunu Ödemedi Biliyor musunuz?

  2017 – Mart Ayında Kaç Kişi Kredi Kartı Borcunu Ödemedi Biliyor musunuz?

  1360
  0

  Bireysel kredi veya bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı yılın ilk üç ayında geçen yılın aynı dönemine göre %1 azaldı.

  Aynı yıl içinde birden fazla kaydı bulunan kişilerin bir kez sayılmasıyla elde edilen veriler dikkate alındığında;
  1- Bireysel kredi borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı 2017 yılı Ocak-Şubat-Mart aylarında geçen yılın aynı dönemine göre %1 oranında azalarak 205 bin kişi oldu.
  2- Bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı ise aynı dönemde %8 oranında azalarak 265 bin kişi oldu.3- Bireysel kredi veya bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş toplam kişi sayısı yılın 2017 yılı Ocak-Şubat-Mart aylarında 2016 yılı Ocak-Şubat-Mart aylarına göre %1 azalarak 399 bin kişi oldu.

  Kaynak: Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikBirden Fazla Sözleşme ve İşlem Bulunan Kağıtlardan Damga Vergisi Alınır mı?
  Sonraki İçerikBirleşmiş Milletler Tüm Göçmen İşçilerin ve Aile Fertlerinin Haklarının Korunmasına Dair Uluslararası Sözleşmenin Önemi Nedir?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz