Ana Sayfa Muhasebe Yönetim kurulu üyesinin şahsi aracının şirket için yaptığı harcamaları şirkette gider olarak...

  Yönetim kurulu üyesinin şahsi aracının şirket için yaptığı harcamaları şirkette gider olarak yazılabilir mi?

  159
  0

  Firmamızın Yönetim üyeleri var, bu kişilerin kendilerinin özel masrafları olabiliyor, kendi özel araçlarının bakımları ya da akaryakıt giderleri gibi, bu masraflarının şirkette masraf olarak gösterebilme durumu olabilir mi?

  Şirket yönetim kurulu üyelerinin, özel araçlarının bakımları ya da akaryakıt giderleri gibi harcamalarının şirkette masraf olarak kayıt edilmesi mümkün değildir. Şirketin aktifinde kayıtlı taşıtların harcamaları kayıtlara alınır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikKayıtlarda yer aldığı halde işletmede fiilen bulunmayan emtianın, kayıtlardan çıkarılmasına ilişkin muhasebe kaydı
  Sonraki İçerikYakını vefat eden meslek mensubuna beyannameler için kaç gün süre verilir?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz