Ana Sayfa TTK Yönetim Kurulu Üyeleri veya Ltd. Şti. Müdürleri, Şirket Ortakları Dışından Atanıyorsa Ne...

  Yönetim Kurulu Üyeleri veya Ltd. Şti. Müdürleri, Şirket Ortakları Dışından Atanıyorsa Ne Yapılmalıdır?

  1522
  0

  Yönetim kurulu üyelerinin veya Ltd. Şti. müdürlerinin şirket ortakları dışından atanması halinde mutlaka noterden görevi kabul beyanı alınmalıdır.

  Noter harici olarak beyan yazılı ve ıslak imzalı olabilir fakat ticaret sicilin imza karşılaştırması yapabilmesi için mutlaka ekinde üyelerin / müdürlerin imza beyanı olmak zorundadır.

  Mevcut durumun süre uzatımlarında dosyasında ıslak imza aslı mevcut olacağından noterden yeni bir imza beyanına gerek yoktur.

  Kaynak: Türk Ticaret Kanunu

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikSigortalıların Hizmetlerine Ait Tespit Nasıl Yapılır?
  Sonraki İçerikSGK Tarafından Yapılan İcra Satışlarının İhalesi Nasıl Yapılmaktadır?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz