Ana sayfa SGK SGK Tarafından Yapılan İcra Satışlarının İhalesi Nasıl Yapılmaktadır?

  SGK Tarafından Yapılan İcra Satışlarının İhalesi Nasıl Yapılmaktadır?

  1782
  0

  1- SGK TARAFINDAN YAPILAN İCRA SATIŞLARININ İHALESİ NASIL YAPILMAKTADIR?
  SGK prim borcunu ödemeyenlere ait malların icra satışları açık artırma usulü ile ilgili ünitece belirlenen yer ve zamanda yapılmaktadır.

  2- SGK TARAFINDAN 6183 SAYILI KANUNA GÖRE SATIŞA ÇIKARTILAN MALLARIN SATIŞ İLANLARINA EN KOLAY NASIL ULAŞILIR?
  SGK tarafından 6183 sayılı Kanuna göre satışa çıkartılan mallara ait satış ilanlarına SGK web sayfasından ve ilgili ünite ilan panosundan ulaşılabilir.

  3- AÇIK ARTIRMA USULÜ İLE SATILAMAYAN MENKUL MALLARI, PAZARLIK YOLU İLE SATIN ALABİLMEK İÇİN NEREYE MÜRACAAT EDİLMELİDİR?
  Açık artırma usulü ile satılamayan menkul malları, pazarlık usulü ile menkul mal almak isteyen taliplilerin SGK üniteleri satış birimine müracaat etmeleri gerekmektedir.

  Kaynak: Sosyal Güvenlik Kurumu

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here