Ana Sayfa Vergi Yıllık En Fazla Ne Kadar Fazla Çalışma (Mesai) Yaptırılabilir?

  Yıllık En Fazla Ne Kadar Fazla Çalışma (Mesai) Yaptırılabilir?

  103
  0

  1 hafta 50 saat çalışan, fakat aylık 225 saati geçmeyen çalışma süresinde fazla mesai hesaplanırken haftalık çalışma saati mi yoksa aylık çalışma saatimi baz alınmalıdır?

  Fazla çalışma: İş Kanununda yazılı koşullar çerçevesinde haftalık 45 saati aşan çalışmaları ifade etmektedir hesaplama bunun üzerinden yapılır.

  Yıllık fazla mesai saati maksimum 270 saattir. Bu limit, aylık olarak ise 22,5 saate tekabül eder.


  Fazla Çalışma Nedir? Fazla Çalışma Ücreti Nasıl Hesaplanır?


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikÜreticilerden Alınan Canlı Hayvanlar İçin Yüzde Kaç Stopaj Uygulanacak?
  Sonraki İçerikAnonim Şirket Merkez Adresini Şubeye Adresine Taşırsa Ne Yapmalıdır?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz