Ana Sayfa Çalışma Hayatı Yabancı uyruklu kişileri part-time çalıştırabilir miyiz?

  Yabancı uyruklu kişileri part-time çalıştırabilir miyiz?

  851
  0

  Yabancı uyruklu kişileri part time çalıştırabilir miyiz? 30 gün sgk ödeme şartı ve asgari ücretin 1,5 katı ödeme zorunluluğu var mıdır? 15 gün dahi göstersek brüt 15.012 TL mi sgk’lı yapmak lazım?

  Çalışma izni alınan yabancılar için Bakanlığa beyan edilen ücret üzerinden sosyal güvenlik primlerinin tam olarak ödenmesi gerekmektedir. Bu yükümlülüğün yerine getirilmesi koşuluyla yabancı uyruklu işçiler part-time (kısmi süreli) çalışabilirler.


  Çalışma İzni İkamet İzni Yerine Geçer mi?

  Bir İşyerinde Çalışma İzni Bulunan Bir Yabancı, Başka Bir Şirkette Çalıştırılabilir mi?


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikTürk vatandaşı olmayan tam mükellef olabilir mi?
  Sonraki İçerikYıl sonunda 320 Satıcılar hesabındaki borç bakiyeleri hangi hesaba virmanlanmalıdır?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz