Ana Sayfa Vergi Veraset ve İntikal Vergisi Mükellefiyetleri, 7020 Sayılı Yapılandırma Kanunundan Faydalanabilir mi?

  Veraset ve İntikal Vergisi Mükellefiyetleri, 7020 Sayılı Yapılandırma Kanunundan Faydalanabilir mi?

  1564
  0

  Veraset ve İntikal Vergisi Mükellefleri, beyanname verme süresinin son günü 31.03.2017 tarihinden (bu tarih dâhil) önce olan ve 7020 sayılı Yapılandırma Kanunun yayımı tarihi itibarıyla (03.06.2017) vadesi geldiği hâlde ödenmemiş ya da ödeme süresi henüz geçmemiş olanlar kapsama girmektedir.

  Kaynak: Resmi Gazete (03.06.2017 – 30085)

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerik7020 Sayılı Yapılandırma Kanunu Kapsamına, Yıllık Beyanname İle Beyan Edilen Gelir ve Kurumlar Vergisi Mükellefiyetleri Girer mi?
  Sonraki İçerikKooperatifler Hangi Şartlarda Kurumlar Vergisinden Muaf Olabilir?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz