Ana Sayfa Ülkeler Unicef’ ten Okula Gidemeyen Çocuklar İçin Yardım Çağrısı!

Unicef’ ten Okula Gidemeyen Çocuklar İçin Yardım Çağrısı!

1726
0

Dünya genelinde 75 milyon çocuğun okula gitmek için desteğe ihtiyacı var. Bu durumun üstesinden gelmek için Birleşmiş Milletler Uluslararası Çocuklara Acil Yardım Fonu UNICEF ve Avrupa İnsani Yardım Ofisi “Acil Ders” adı altında kampanya başlattı. Avrupa Parlamentosu’nda konu ile ilgili bir oturum yapıldı. Unicef’in Pakistanlı gençlik elçisi Minahil Sarfraz eğitimin neden önemli olduğunu anlattı:

“Eğitim sadece matematik ve tarih öğrenmekten ibaret değil. İyi bir insan olmak önemli. İyi bir eğitim almazsanız, insanlara nasıl davranacağınızı bilemezsiniz. Tartışmalar büyür zira insanlar birbirini anlayamaz.”

Avrupa Birliği ile UNİCEF arasındaki işbirliği son 4 yıl içerisinde 2 milyon çocuğa yardım eli uzatılmasını sağladı. Unicef Genel Sekreter Yardımcısı Justin Forsyth çocukların silahlalı grupların eline düştüğünü söyledi: “Birçok çocuk zorla silahlı grupların eline düşerek korkunç olaylara karıştı. Dünyanın dört bir tarafında okula gitmeyen çocuklar 13-14 yaşlarında evlenmek durumunda kalıyorlar. Genelde eğitim imkanı olmayan fabrikalarda veya sokakta çalışan çocuklar bunlar.”

Sosyal ağlar üzerinden yapılan kampanya 7 ay içerisinde 70 milyon kişiye ulaştı. Bu kişilerin çoğunun 25 yaş altı gençler olduğu belirtildi.

Kaynak: tr.euronews.com

Tarih: 29 Ocak 2017

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Önceki İçerikEuro Bölgesinde Üretimde Yıl Sonu Artışı!
Sonraki İçerikPetrol Üreticilerinden Karşı Hamle mi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz