Ana Sayfa Ekonomi Petrol Üreticilerinden Karşı Hamle mi?

  Petrol Üreticilerinden Karşı Hamle mi?

  1681
  0

  Taleplerin Azalması Petrol Fiyatlarını 18 Ayın En Yükseğine Çıkardı!!!
  Petrol fiyatları Brent tipinde varili 58 doları bularak 18 ayın en yüksek seviyesine çıktı.

  Bunun sebebi olarak OPEC üyesi ülkeler ile OPEC üyesi olmayan ülkelerin üretimi kısma konusunda anlaşmaya varmalarının ekili olduğu belirtildi.

  Anlaşmanın 1 Ocak’ta yürürlüğe girmesi planlanıyordu, ama piyasaların yılbaşı tatilinden dolayı kapalı olması sebebiyle 3 Ocak Salı ilk işlem günü oldu.

  2016 Kasım ayı sonunda OPEC ülkelerinin ve Rusya dahil üye olmayan diğer ülkelerin petrol üretimini azaltma konusunda anlaşmaya varmaları petrol fiyatlarını %25 arttırdı.

  Kaynak: Euronews

  Tarih: 30 Ocak 2017

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikUnicef’ ten Okula Gidemeyen Çocuklar İçin Yardım Çağrısı!
  Sonraki İçerik2016 – Aralık Hangi Sektör Daha Güvenilir?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz