Ana Sayfa Şirketler TÜBİTAK Teknogirişim Sermaye Desteği Programı Amacı Ve Hedefleri Nelerdir?

TÜBİTAK Teknogirişim Sermaye Desteği Programı Amacı Ve Hedefleri Nelerdir?

2073
0

1- TEKNOGİRİŞİM PROJESİNİN AMACI NEDİR?
Girişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için, fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerin desteklenmesini hedefleyen çok aşamalı, 1512 kodlu TÜBİTAK Teknogirişim Sermaye Desteği Programına ilişkin uygulama esaslarının belirlenmesidir.

2- PROJE PROGRAMININ HEDEFLERİ NELERDİR?
Program ile Türkiye’de nitelikli girişimciliğin özendirilmesi ve girişimciler tarafından uluslararası piyasalarda rekabet edebilen, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve süreçleri geliştirebilen teknoloji tabanlı başlangıç firmalarının oluşturulması hedeflenmektedir.

Kaynak: TÜBİTAK (07.03.2015 – 239 sayılı Toplantı)

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Önceki İçerikTTK’ya Göre Bölünme Hangi Hallerde ve Kaç Şekilde Yapılabilir?
Sonraki İçerikTüzel Kişi Nedir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz