Ana Sayfa Vergi Toplu ödenen iş yeri kirasının ödendiğinde stopajı da toplu olarak mı beyan...

  Toplu ödenen iş yeri kirasının ödendiğinde stopajı da toplu olarak mı beyan edilecek?

  185
  0

  20/09/2022 tarihinde imzalanan kira sözleşmesine istinaden ödediğimiz işyeri kiraları açılışımızın tadilat nedeniyle 2023 de yapılacağı için muhtasar beyanname ile beyan edemedik. Kiramız 29 000 TL dir. Nasıl bir yol izlemeliyiz?

  Kira ödemesi hangi tarihte başlamışsa o tarihten itibaren GV stopajı yapılır. Muhtasar beyannamede beyan edilir. Beyan zamanında verilmemesi ise VUK 371. maddeye göre pişmanlık ile verilecektir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikİnşaat taahhüt işi yapanlar açısından işin bitimi geçici kabul mü yoksa kesin kabul mü olacak?
  Sonraki İçerikYarı hissesine sahip olunan ve kira ödenmeyen ofis için kira stopajı ödenir mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz