Ana Sayfa Muhasebe Ticari araçlar için de binek araçlarda olduğu gibi gider kısıtlaması uygulanacak mı?

  Ticari araçlar için de binek araçlarda olduğu gibi gider kısıtlaması uygulanacak mı?

  970
  0

  Ticari araçlarda da binek araçlar gibi amortisman sınırı ve gider sınırı var mıdır?

  Hayır.

  Gider kısıtlaması ve amortisman ayırmadaki kısıtlama binek otolar için geçerlidir. Ticari araçlarda böyle bi kısıtlama yoktur. Ayrıca ticari araçlardaki KDV, KDV beyannamesi üzerinden indirim konusu yapılabilir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikMatrah artırımının kar dağıtımı yapılırken düşülecek ticari zararla bir ilgisi var mı?
  Sonraki İçerikYayınlanacak sinema filmi için yapılan sponsorluk anlaşması için düzenlenecek faturada KDV tevkifatı olacak mı?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz