Ana Sayfa TTK Ticaret odasına şube tescil süresi kaç gündür?

  Ticaret odasına şube tescil süresi kaç gündür?

  1
  0

  Ticaret odasına şube tescil için süremiz ne kadardır?

  Kanunda aksine bir hüküm bulunmayan hallerde tescil başvurusunun tescile konu olan kararın alındığı tarihten itibaren ticaret siciline 15 gün içinde tescil ettirilmesi gerekir.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikTek ortaklı A.Ş.’nin hüküm giyen yönetim kurulu üyesinin yakınlarına yasal defter ve belgeler teslim edilebilir mi?
  Sonraki İçerik2024 Yılında Kimler 7/A seçeneğine göre defter tutmak zorundadır?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz