Ana Sayfa Vergi Tek ortaklı A.Ş.’nin hüküm giyen yönetim kurulu üyesinin yakınlarına yasal defter ve...

  Tek ortaklı A.Ş.’nin hüküm giyen yönetim kurulu üyesinin yakınlarına yasal defter ve belgeler teslim edilebilir mi?

  3
  0

  Tek ortaklı anonim şirketin sahibi hüküm giydiği için vasi belgesi olan ve aynı zamanda şube müdürü olan eşine defterleri teslim etmek istiyoruz bununla prosedür nedir bir kısıtlama var mıdır defterleri teslim edebilir miyiz?

  Bu konuda özel bir prosedür yok. Şirket hukuki kişiliğini sürdürdüğüne göre yeni seçilecek YK başkanına teslim edilir.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikBasit usule tabi olanların teslim ve hizmetleri KDV’den istisna edilmiş olup bu mükellefler tarafından KDV Beyannamesi verilmeyecektir
  Sonraki İçerikTicaret odasına şube tescil süresi kaç gündür?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz