Ana Sayfa TTK Şirketin tasfiyesi için ortak tarafından yapılan harcamalar direkt ortaklar hesabına kaydedilebilir mi?

  Şirketin tasfiyesi için ortak tarafından yapılan harcamalar direkt ortaklar hesabına kaydedilebilir mi?

  44
  0

  Şirketin tasfiye işlemlerinde masraflar ve ödemeler için ortağın şirket banka hesabına para yatırmasına gerek var mı direk kendi hesabından yaparak ortaklara borçlar  hesabında toplayabilir miyiz?

  Ortak; şirkete verdiği 7.000 TL’nin üstündeki tutar banka aracılığı ile yapılır.

  Öncelikle harcamanın yapıldığı firmayı alacaklandırıp (tahakkuk) sonra ortaklar hesabından ödeme yapılabilir. Ancak doğrusu ortakların şirkete borç verip, ödemelerin şirket hesabından yapılmasıdır.


  Tasfiye beyannameleri ne zaman verilmelidir? ilgili içerik için TIKLAYINIZ…


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikUzlaşma ret yazısı geldikten kaç gün içinde dava açma sürecimiz vardır?
  Sonraki İçerikAnonim Şirketlerde yönetim kuruluna bağlı alt müdürlükler oluşturulabilir mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz