Ana Sayfa Çalışma Hayatı Şirket Çalışanlarına Yapılan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ücrete İlave Edilir Mi?

  Şirket Çalışanlarına Yapılan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ücrete İlave Edilir Mi?

  271
  0

  Şirket çalışanlarına tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdı bu durumda bordroya yansıtılıp damga vergisi kesintisi yapılmalı mı?

  Sadece Damga vergisi kesintisi olmaz. Yapılan ödeme ayni ücret olup, primin brüt tutarı, Brüt maaşa eklenir. Oluşacak GV Matrahından GVK 63 /3. maddesindeki şartlara göre indirim yapılır. Ayrıca Brüt maaştan DV hesaplanır.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikİkametgahı yurt dışında olan bir kişi Türkiye’de şahıs firması açıp internet üzerinden ticaret yapabilir mi?
  Sonraki İçerikİş Uyuşmazlıklarında Dava Şartı Arabuluculuk Hizmetine İlişkin Avukatlık Hizmet Bedelinin KDV Oranı Nedir?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz