Ana Sayfa SGK SGK priminde 5 puanlık indirimindeki farkı hangi hesapta takip etmeliyiz?

  SGK priminde 5 puanlık indirimindeki farkı hangi hesapta takip etmeliyiz?

  273
  0

  Ssk primlerinde 2 aydır %5 indirimden farklı, toplam ödemede eksik prim ödemesi çıkıyor. Eksik çıkan kısım kadar olan miktarı işveren prim payından mı düşeceğiz?

  361 no.lu hesaptan düşüp geri kalanını 602 no.lu hesapta giderleştirebilirsiniz.


  Sgk teşviklerinden yararlanılmayan dönemler için geriye yönelik teşviklerimizi aldık. Fazla ödemeler emanete alındı. Bunun muhasebe kaydı nasıl olmalıdır?

  602 hesaba gelir kaydedilerek muhasebe kaydı oluşturabilirsiniz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikLimited şirket aktifinde 2 yıldan fazla kalan arsa taşınmaz satış kazanç istisnasından yararlanır mı?
  Sonraki İçerikFiili hizmet süresi zammının emeklilik işlemlerine etkisi 

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz