Ana Sayfa Vergi Serbest meslek defteri tutmakta olan bir mükellef ayrıca işletme defteri de tutabilir...

  Serbest meslek defteri tutmakta olan bir mükellef ayrıca işletme defteri de tutabilir mi?

  İnternet üzerinden yapılacak ticari faaliyet müşteriniz için iki işi olup, bu iş için DBS'den ayrıca işletme defteri tutulacak satışlar için fatura düzenlenecek.

  116
  0

  Serbest Meslek Defteri (Psikolojik Danışmanlık Hizmeti)tutmakta olan bir mükellefim aynı zamanda internet üzerinden satış yapmak istemektedir. Defter beyan sisteminde nasıl yol izlenmelidir? Serbest meslek makbuzu kesiliyor iken fatura da kesilmesinde bir sakınca var mıdır?

  İnternet üzerinden yapılacak ticari faaliyet müşteriniz için 2 işi olup, bu iş için DBS’den ayrıca işletme defteri tutulacak satışlar için fatura düzenlenecek.

   


  Bir mükellef aynı anda Serbest meslek defteri ve işletme defteri tutulabilir mi?


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikİade faturası ile düzeltilen mükerrer kesilen faturayı KDV beyannamesinde bildirecek miyiz?
  Sonraki İçerikUzlaşma toplantısına hangi belgeleri hazırlaması gerekir?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz