Ana Sayfa Vergi İade faturası ile düzeltilen mükerrer kesilen faturayı KDV beyannamesinde bildirecek miyiz?

  İade faturası ile düzeltilen mükerrer kesilen faturayı KDV beyannamesinde bildirecek miyiz?

  120
  0

  Bir mükellef 235 vergi istisna muafiyetiyle serbest bölge de satış yapmıştır. Yalnız faturayı mükerrer kesmiş karşı firma da 8 gün itiraz süresi geçtiği için iade faturası kesti. Bunu KDV beyanında kısmi istisna tarafında tek fatura bedelini mi bildirmek gerek yoksa mükerrer kesilen faturayı da bildirip kümülatife eklemek gerek mi ?

  Mükerrer kesilen fatura da KDV beyannamesinde beyan edilecektir. KDV beyannamesinde satış olarak bildirilen fatura kümülatif tutara da otomatik olarak kayıt edilmiş olacaktır.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikÜniversitelerden yapılan gayrimenkul ve işletme kiraları için stopaj ödenecek mi?
  Sonraki İçerikSerbest meslek defteri tutmakta olan bir mükellef ayrıca işletme defteri de tutabilir mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz