Ana Sayfa Muhasebe Serbest çalışan SMMM’ler başka bir şirkette 4/1-a statüsünden (SSK) sigortalı olabilir mi?

  Serbest çalışan SMMM’ler başka bir şirkette 4/1-a statüsünden (SSK) sigortalı olabilir mi?

  95
  0

  Müşavirliğini yaptığım firmanın yayınlanan eserlerini tashihleri yapmak için SGK’lı olduğumda mesleği etkileyen bir durum var mı? Bu işi akşam evde, ya da metroda seyahat ederken yapabileceğimi düşünüyorum.

  Bağımlı çalışan meslek mensuplarının yapacağı işler ile ilgili bir engel yok.

  Ancak meslek mensuplarının serbest olarak mesleki faaliyet göstermesi halinde başka bir firmada 4/1-a statüsünden çalışması mümkün değildir.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikFuardan satın alınan ürün gümrük işlemleri yapılmadan Türkiye’deki mağazada satılabilir mi?
  Sonraki İçerikŞahsi kullanılan evin kirası şahıs firmasında gider yazılabilir mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz