Ana Sayfa Vergi Fuardan satın alınan ürün gümrük işlemleri yapılmadan Türkiye’deki mağazada satılabilir mi?

  Fuardan satın alınan ürün gümrük işlemleri yapılmadan Türkiye’deki mağazada satılabilir mi?

  91
  0

  Bir mükellefimiz Fransa’da fuar gezisinde satın aldığı 3.000 USD değerindeki ürünü Türkiye’deki mağazasında satışını yapabilir mi? Yoksa kesinlikle gümrüğe bağlamalı mıdır?

  Getirilen mal gümrük vergisine tabi ise; Gümrük idaresine Gümrük vergisi ve KDV ödenmesi halinde kayda alınarak satışı yapılabilir.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikDönem karı, kurumlar vergisi karşılığı ile geçmiş yıl zararı mahsubu nasıl olmalıdır?
  Sonraki İçerikSerbest çalışan SMMM’ler başka bir şirkette 4/1-a statüsünden (SSK) sigortalı olabilir mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz