Ana Sayfa Çalışma Hayatı Serbest bölgede çalışan personele sağlanan eğitim desteği gider yazılır mı?

  Serbest bölgede çalışan personele sağlanan eğitim desteği gider yazılır mı?

  3
  0

  Yabancı ortaklı bir serbest bölge firmasında personelin dil eğitimi için dil kursu bedelinin şirkete fatura edilmesi muhasebe karşılığı gider mi yoksa ücret mi olmalı?

  Şirket tarafından dil eğitimi için yapılan ödeme ayni ücrettir. Brüt maaş ile birleştirilecek ve üzerinden serbest bölgede ücretten yapılan kesintiler hesaplanacaktır.


  BENZER İLİNTİLİ İÇERİK

  Serbest bölgelerdeki vergileme ve istisnalar

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerik6111 teşvikinden faydalanan kişi için teşvik süresi bitmeden ustalık belgesi alınsa olur mnu?
  Sonraki İçerikVUK Geçici 31’inci maddesine göre yeniden değerleme fonları (522 Hesap) için enflasyon düzeltmesi yapılacak mı?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz